Kredyt obrotowy – co to takiego?

Zarówno rolnicy, jak też właściciele firm, które zamierzają je rozwijać, muszą inwestować w zakup nowatorskich urządzeń i maszyn. Tak duże wydatki ciężko jest jednak sfinansować opierając się tylko na własnych środkach. Rozwiązaniem może się w związku z tym okazać kredyt obrotowy.

Rolnicy a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe kierowane do rolników mają w obecnie dzisiaj nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest zbyt niska i nie mają szansy na przyznanie kredytu obrotowego przez banki. Jednak należy mieć świadomość, że często kredyty zaciągane w parabankach generują wyższe koszty albo zawierają nierentowne dla klienta zapisy, stąd nie rekomendujemy tego rozwiązania.

O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności w postaci kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności sprowadzają się do niezbędnego minimum. To również dla dużej grupy rolników okazuje się naprawdę dużą zaletą, ale nadal wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy dla firm i rolników tylko ze sprawdzonym specjalistą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale też firmy. Kredyt tego rodzaju można przeznaczyć na dotowanie wydatków związanych z bieżącą działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego bywa często skomplikowane. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc mający niemałe doświadczenie pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych i wiedza pomogą nam znaleźć kredyt perfekcyjnie dopasowany do potrzeb i wymagań naszej firmy. Nieprzewidziane wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm czy osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, ponieważ dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozszerzać swoją działalność lub regulować posiadane zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są błyskawicznie, bez zbędnych formalności czy utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach bądź w formie jednorazowej wypłaty.

Top