Stolik kawowy – dlaczego warto go mieć w salonie?

stolik kawowy designerski

Choć niekiedy niektórzy projektanci wnętrz niekiedy pomijają go w swoich aranżacjach, stolik kawowy wciąż jest istotnym meblem, który można spotkać w większości naszych domów. Nie powinno być to zaskoczeniem, bowiem łączy on w sobie zarówno funkcję użytkową, jak i dekoracyjną.

Stolik kawowy – miejsce na kawę i przechowywanie niewielkich urządzeń

Sporą część dnia przesiadujemy w salonie. W tym pomieszczeniu odpoczywamy, oglądamy filmy, czytamy książki, podejmujemy gości, także tu często też jemy. Naturalne jest zatem, że meble użyte w salonie powinny kreować przestrzeń, która jest przytulna, ale która jednocześnie umożliwia jej praktyczne wykorzystanie. Stolik kawowy, jak jego nazwa podkreśla, służy przede wszystkim jako mebel, na którym układamy kubki z herbatą lub kawą i przekąski, nie tylko wówczas kiedy zapraszamy gości, ale także gdy relaksujemy się z rodziną. Drugie zadanie stolika kawowego to miejsce składowania małych urządzeń oraz przedmiotów, po które ciągle sięgamy, przykładowo pilota do telewizora, tabletu, okularów czy czasopism, którymi w danym momencie się zaczytujemy. Jest to też miejsce, gdzie można po prostu umieścić niewielkie elementy dekoracyjne, jak potpourri z suszonych kwiatów lub tealighty.

Nowoczesny stoliki kawowe – dobierzesz do rozmaitych stylów wnętrz

Mimo swoich wielu zastosowań stolik kawowy musi być w na swój sposób nie rzucający się w oczy, czyli właściwie wpasowany w plan pomieszczenia. Jest to z reguły niski mebel – ma zazwyczaj 50 centymetrów wysokości, bo nie może zasłaniać przestrzeni salonu, ale również postawione na nim przedmioty i szklanki muszą być pod ręką osoby, która z niego korzysta. Nowoczesne stoliki kawowe tworzone w studiach doświadczonych projektantów doskonale godzą w sobie rolę dekoracyjną i użytkową. Zróżnicowanie kształtów takich stolików kawowych sprawia, że zamawiający bez trudu znajdzie model pasujący do stylu skandynawskiego, vintage lub do otwartej przestrzeni loftu. Warto wybrać meble rzemieślnicze, wyprodukowane ręcznie z litego drewna, co daje gwarancję, że będą nie tylko rewelacyjnie się prezentować, ale będą także solidne.

Kontakt z firmą:
Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]

Top