Podłogi drewniane – porady dotyczące montażu paneli

Dowiedz się więcej o podłogach drewnianych dębowych na https://www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od podłogi z drewna, a kupisz je o wiele taniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie jest wszak banalnie łatwe, więc wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. Jak zatem układać panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe najlepiej układać na suchym gruncie – poziom wilgoci nie może być większy, niż 3%. Nie możesz zapominać także o odseparowaniu paneli od podłoża – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna mineralna. Nigdy nie montuj paneli prosto ze sklepu – powinieneś odstawić je na kilka dni – dzięki temu dobrze wyschną. Panele i narzędzia gotowe?

ABC układania paneli podłogowych

Zabierając się za montaż paneli, pamiętaj o najważniejszym – panele podłogowe najlepiej układać startując z rogu pomieszczenia. Przed pracą, dokładnie obejrzyj każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne wady fabryczne, gdyż potem sprzedawca może nie uznać reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłogi – koniecznie powinna przekroczyć piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle względem źródła światła, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Zepniesz je za pomocą specjalnych klipsów – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Panele podłogowe powinny pracować

Wykonane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe zmieniają wielkość w zależności od warunków cieplnych w pokoju. Musisz więc zostawić dylatacje o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra, do których zakrycia mogą posłużyć listwy podłogowe.

Kontakt z firmą:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Top