Czym różnią się od siebie metody laserowej korekcji wad wzroku?

Po więcej informacji o zabiegu femtoLasik skieruj się tutaj.

Korekta wzroku laserem to w tej chwili najbardziej popularna metoda korekcji hyperopii, myopii, presbiopii czy astygmatyzmu, jednak niewiele osób wie, iż zabiegi te są realizowane przy użyciu różnorodnych technik.

Zalety zabiegu FemtoLASIK

FemtoLASIK (popularnie nazywany także All-Laser-LASIK) to nie wywołująca bólu, w pełni bezpieczna, a jednocześnie, a zarazem bezinwazyjna metoda korekty takich wad jak astygmatyzm (do 6 dioptrii), krótkowzroczność (do -10 dioptrii), dalekowzroczność (do +4 dioptrii) oraz w indywidualnych przypadkach starczowzroczność. Sam zabieg nie jest długi – wykwalifikowany lekarz optometrysta potrafi zrealizować go w nieco ponad piętnaście minut. Atutem tego zabiegu jest to, że pacjentowi niezmiernie szybko wraca ostrość wzroku – w zasadzie w przeciągu doby od zabiegu może podjąć na nowo swoje normalne obowiązki. Zabieg dzielony jest na 2 fazy i w przeciwieństwie do tradycyjnej metody LASIK, tutaj rogówki nie nacina się za pomocą skalpela. Podczas zabiegu FemtoLASIK na początku przy pomocy lasera femtosekundowego odseparowuje się płat rogówki o grubości blisko 0,1 milimetra, a w drugim etapie ma miejsce formowanie rogówki z wykorzystaniem lasera excimerowego.

Pewnym wariantem zabiegu FemtoLASIK jest FemtoLASIK Topoguided, gdzie działanie lasera excimerowego jest indywidualne dla każdego pacjenta. Przed przystąpieniem do zabiegu tworzy się topografię rogówki i na jej podstawie rozplanowuje się kolejne ruchy wiązki laserowej. Ten typ zabiegu przeprowadza się u pacjentów z dalekowzrocznością oraz astygmatyzmem, których układ optyczny charakteryzuje się niestandardowym kształtem.

Pozostałe metody korekty wzroku

Inne sposoby korekcji wzroku to między innymi:
LASEK – przeprowadzany jest u osób, u których z przeróżnych względów nie da się wykorzystać zabiegu FemtoLASIK. W metodzie LASEK płat nabłonka rogówki zdejmowany jest nie laserem, a alkoholem.
EBK, w którym po znieczuleniu gałki ocznej usuwa się z rogówki nabłonek (regeneruje się on potem naturalnie), a następnie formuje się rogówkę za pomocą lasera excimerowego. EBK określana jest metodą powierzchniową, dlatego że wiązka lasera nie dochodzi w głębokie warstwy rogówki. Zabieg ten można jednak zastosować tylko do korekcji nieznacznych wad wzroku.

Kontakt z firmą:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Top