Organizacja komunii – o czym trzeba pamiętać?

Potrzebujesz szczegółowych informacji o pełnej ofercie komunii w Krakowie? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na https://tinyurl.com/y3vdxs7k.

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy podobnie ważnym zdarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Nie powinno to zdumiewać, bo to najczęściej pierwsza rzeczywiście poważna biesiada dla rodziny, na której dziecko jest świadome, iż cała uwaga skupiona jest wyłącznie na nim. Dlatego też rodzice starają się, aby ten dzień utrwalił się na długo w jego wspomnieniach.

Zorganizować obiad w domu czy znaleźć salę komunijną?

Jeszcze przed rozsyłaniem zaproszeń na sakrament rodzice powinni wiedzieć czy ugoszczą krewnych we własnym mieszkaniu czy nieodzowne będzie wynajęcie lokalu. Poczęstunek dla zaproszonych w mieszkaniu jest przeważnie opcją wtedy, jeśli organizujemy uroczysty obiad tylko dla najbliższej kilkunastoosobowej grupy krewnych, jednakże to już rzadkie sytuacje. Przyjęcia komunijne przeistoczyły się w ostatnich latach w głośne wydarzenia rodzinne, na które zaprasza się nawet do stu gości, w związku z tym zwykle odbywają się w restauracjach lub salach weselnych. Jeżeli pragniemy zabukować najlepszą salę, warto rozpocząć poszukiwania lokalu, jak tylko będzie ogłoszony dzień sakramentu. W sezonie komunijnym znacznym problemem może okazać się także zatrudnienie wolnej firmy cateringowej, zatem powinno się wybrać taką salę na organizację obiadu, która współpracuje na stałe z profesjonalnym dostawcą cateringu, specjalizującym się w przygotowaniu dań na komunie. Istotne jest również to, by sala na przyjęcie komunijne umiejscowiona była tak, żeby dojazd wszystkich gości z kościoła był błyskawiczny oraz wygodny.

Organizacja przyjęcia komunijnego – a może okazjonalna sesja zdjęciowa w plenerze?

Pomyśl o zatrudnienie fotografa, który upamiętni ku pamięci ten dzień – zarówno wydarzenia w kościele, jak późniejszy obiad dla zaproszonych. Obyczajem stały się też stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i chrzestnymi. Sala komunijna musi zatem wyróżniać się zachwycającymi, zadbanymi wnętrzami. Inną zaletą będzie możliwość skorzystania z pobliskiego ogrodu, w którym przy sprzyjającej pogodzie uda się zrealizować sesję zdjęciową pod gołym niebem. Możliwość wyjścia do ogrodu to też atrakcja dla kilkuletnich gości przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich spora liczba, warto rozważyć skorzystanie z usług animatora, który zajmie dzieci rozmaitymi grami.
Rzecz jasna, goście przyjęcia komunijnego przywiozą prezenty dla dziecka. Rodzice przeważnie zostawiają im całkowitą dowolność z tym zakresie. Jakkolwiek nie będzie w złym tonie, jeśli poinformujemy w zaproszeniu, że nie życzymy sobie niektórych typów upominków, przykładowo zabawek-pistoletów albo cennej biżuterii.

Kontakt z firmą:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Top