Masz nieszczelne okna? Zleć fachowcom ich uszczelnienie

Uszczelnianie okien drewnianych - usługa na miarę Twoich potrzeb.

Stan techniczny okien ma znaczny wpływ na samopoczucie lokatorów. Okna ochraniają dom przed wilgocią i zimnem, a także odcinają go od ulicznego zgiełku. Źle wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają właściwych warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale również, ze względu na spore straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze powody ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – o czym warto wiedzieć?

Według specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien należy przeprowadzić przynajmniej raz w roku. Nie wolno tego lekceważyć, ponieważ po tym okresie ewentualne mankamenty mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można zidentyfikować po pojawiającym się oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej wysiłku należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są luzy i, tym samym, ubytki ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wytworzonych z innych surowców, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego śruba ulokowana na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wilgocią, niskimi i wysokimi temperaturami, jak również wiatrem mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zostawiając to profesjonalnej firmie oferującej uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają już nie tylko w Warszawie oraz innych większych miastach, ale też i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Top