Kiedy sprzątasz piwnicę i strych zamów usługę wywozu mebli

Utylizacja starych mebli Kraków - kliknij tutaj po dalsze informacje o tej usłudze.

Większość z nas na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają przedmiotów, których od dawna już nie potrzebujemy, a których nie chcemy się pozbyć z rozmaitych powodów. Aby nie zagracały miejsca w mieszkaniu, najczęściej przestawiamy je do komórki lokatorskiej, na strych bądź do piwnicy. Problem jednak w tym, iż po pewnym czasie również w tych schowkach robi się na tyle ciasno, iż zwyczajne ich użytkowanie bywa męczarnią. Dopiero to nakłania wielu z nas do wykonania gruntownego sprzątania, będącego sposobnością do tego, by uwolnić się od uzbieranych rzeczy. Takie duże porządki nierzadko planujemy także, kiedy dostajemy w spadku po kimś mieszkanie bądź kupujemy zaniedbaną nieruchomość. Trzeba zatem wiedzieć, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak bez problemu wykonać wywóz starych mebli z domu, piwnicy i strychu.

Wywóz starych mebli – poznaj trzy popularne rozwiązania

Odpady takie jak stare meble, połamane panele podłogowe lub ścienne, elementy ram okien czy sprzęt RTV i AGD nie powinny zostać wyrzucone do pojemnika przeznaczonego na śmieci komunalne. Jeżeli chcemy je wyrzucić, do wyboru mamy trzy rozwiązania. Pierwsze to samodzielne odwiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak posiadania adekwatnie przestronnego bagażnika auta bądź przyczepy. Drugie to poczekanie na okresową zbiórkę takich śmieci. Te przeprowadzane są zwykle co kilka tygodni – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy więc zobligowani zagospodarować miejsce na przetrzymanie śmieci sporych rozmiarów. Najwygodniejsze jest trzecie rozwiązanie – zamówienie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odbierze odnajmujący go podmiot. Zadba on też o zgodny z prawem recykling jego zawartości. Firmy wynajmujące kontenery częstokroć świadczą też profesjonalne wsparcie przy sprzątaniu strychu, piwnicy względnie całego mieszkania.

Utylizacja mebli – na czym się opiera?

Stare meble, jeżeli zostaną przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub firmy trudniącej się się profesjonalnie utylizacją, wcale nie muszą być spopielone lub trafić na wysypisko. Po rozmontowaniu ich na elementy składowe i posortowaniu komponentów podług surowca, z jakiego były wytworzone, mogą być powtórnie przetworzone i przyczynić się do stworzenia nowych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a konkretnie drewna, z którego w przeważnie są one wykonane, sprowadza się w większości wypadków do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które potem stosuje się do produkcji kolejnych szaf, krzeseł lub regałów.

Kontakt z firmą:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]

Top