Drukowanie 3D – technologie dostępne w tej usłudze

Skieruj się tutaj, jeśli ciekawi Cię aktualna oferta druku 3D Kraków.

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do osób fizycznych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zamawia? Oferta takich usług jest adresowana przede wszystkim do konstruktorów, projektantów CAD, inżynierów, osób zatrudnionych w działach technicznych i badawczo-rozwojowych, jak również przedstawicieli pozostałych gałęzi przemysłu. Każda firma lub osoba, która potrzebuje prototypu bądź modelu koncepcyjnego wydrukowanego przy pomocy technologii DMLS, PolyJet, SLS,SLA, oraz FDM, może zamówić tę usługę, jeśli nie posiada własnej drukarki 3D.

Drukowanie 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w obszarze profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – oprócz asortymentu świadczy również usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D
Nie licząc wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (webinary oraz stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajdziemy także strefę wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne informacje zredagowane przez specjalistów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. CadXpert jest również pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

Drukowanie 3D metodą FDM – barwne filamenty

Najpopularniejszą technologią drukowania 3D jest FDM – za jej powodzeniem stoi bardzo dobra relacja jakości do kosztów, jak również możliwość użycia materiałów w obszernej gamie kolorystycznej. W trakcie druku w technologii FDM na prototyp nakładane są stopniowo warstwy tworzywa termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim przy pomocy drukarek 3D MakerBot i urządzeń przemysłowych Stratasys. Tę technikę druku wykorzystują osoby potrzebujące prototypów lub modeli koncepcyjnych.

SLA – precyzyjny druk 3D drobnych elementów

Druk 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób sporządzania prototypów. Ta technologia – zwana także stereolitografią – polega na utwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy promieniem lasera. Do kogo skierowana jest oferta wydruku 3D w technologii SLA? Do firm bądź osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technologia, która zapewnia bardzo dobrą rozdzielczość druku i wydruk wygładzonej powierzchni, bardzo wąskich elementów, wyrazistych konturów oraz detali.

Technologia SLS – wydruk 3D sproszkowanym poliamidem

Technologia druku 3D metodą SLS działa na podobnej zasadzie jak przytoczona powyżej metoda SLA. Również tutaj nakładane są kolejne warstwy materiału – w tym przypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najistotniejsze plusy tej techniki druku 3D? SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia laserowego scalania proszku poliamidowego zapewnia odporność mechaniczną i chemiczną oraz precyzję kształtu.

Kontakt z firmą:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Top