Catering świąteczny – sprawdź, dlaczego warto go zamówić?

Catering świąteczny Katowice - usługa dostosowana do waszych potrzeb.

Boże Narodzenie to okres, który spędzamy na ogół w familijnym gronie, ale obiady świąteczne odbywają się też w firmach. W wielu przypadkach personel firmy organizuje je sam, samodzielnie gotując bożonarodzeniowe potrawy, jednak w większych przedsiębiorstwach ten model działania się nie sprawdza. Aby zatem pomóc sobie podczas przygotowania firmowych śniadań wigilijnych, zarówno dużych, jak i tych w niewielkim gronie, rekomendujemy skorzystać z usługi cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – typowe potrawy i słodkie frykasy

Niewątpliwie na bożonarodzeniowym stole powinny pojawić się tradycyjne świąteczne dania. To przede wszystkim ryby, np. chrupki filet z łososia albo karpia oraz staropolskie zupy – koniecznie barszcz czerwony i żurek, a opcjonalnie także zupa rybna. Na stole nie powinno brakować też pierogów z kapustą i grzybami, które z reguły serwowane są razem z wymienionym wyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby kompletna bez zimnych przekąsek, m.in. bez sałatki śledziowej lub ryby po grecku. Powinno się też zadbać o smakowity specjał na koniec obiadu. Na stół wigilijny rekomendujemy makowiec, puszysty sernik bądź kutię z rodzynkami.

Catering świąteczny w firmie – omów menu z pracownikami

Za organizację bożonarodzeniowego obiadu w firmie należy zabrać się z odpowiednim wyprzedzeniem. Musisz określić dzień wydarzenia oraz porównać go z harmonogramem urlopów zespołu. Umożliwia to precyzyjne obliczenie prawdopodobnej liczby gości uroczystości, a w efekcie ułatwi zamówienie odpowiednią liczbę porcji. Warto porozmawiać z pracownikami o menu i wespół dobrać te propozycje z oferty firmy cateringowej, które wszystkim zasmakują. Istotne jest również to, żeby dowiedzieć się czy któryś z pracowników cierpi na uczulenie, np. na orzechy, które znajdują się w wypiekach, bądź są w ekipie firmy osoby, które nie spożywają produktów odzwierzęcych. Dla takich osób należy zamówić potrawy odpowiadające ich diecie. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem dań świątecznych zbierają zlecenia przez większość grudnia, ale nie powinno się zabierać się do w ostatniej chwili.

Kontakt z firmą:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]

Top