Wymiana pln na euro – w kantorze online po bieżącym przeliczniku

Uzupełnij swoją wiedzę o kursie euro w kantorach.

Euro to względnie młoda waluta, gdyż w postaci monet oraz banknotów pojawiła się w obiegu zaledwie na początku XXI wieku. Jest ona dziś obowiązującym środkiem płatniczym w przeważającej części krajów UE. Polska nadal nie spełnia wymagań, pozwalających przystąpić do strefy euro, co nie świadczy o tym, iż jej obywatele nie używają tej waluty na co dzień, czy to oszczędzając na koncie walutowym lub też dokonując zakupów w zagranicznych sklepach.

Euro i plusy z jej korzystania

Wprowadzenie euro w państwach przynależących do Unii Europejskiej w dużym stopniu uprościło życie większości obywateli starego kontynentu, zarówno w sferze osobistej, jak i biznesowej. Wspólna waluta to przecież mniejszy problem z obliczeniem ewentualnego zysku bądź kosztu przy planowaniu m.in. transakcji w handlu międzynarodowym, co uprzednio z uwagi na nieprzewidywalne wahania kursów między walutami w wielu przypadkach mogło okazać się błędną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro zwiększa również swobodę podróżowania obywateli państw członkowskich, którzy praktycznie w ogóle nie muszą martwić się o zaopatrzenie się w odpowiednią ilość gotówki w obcej walucie na czas urlopu za granicą. Współcześnie wystarczy im jedynie ich aktualna karta płatnicza, a korzystając z niej za granicą, nie myślą już o wysokości spreadów pobieranych przez bank przy każdej płatności.

Wymiana euro na pln w kantorze online – ekspresowa i opłacalna transakcja

Polska, pomimo przynależności do UE od maja 2004 r., póki co nie spełnia wszystkich przesłanek umożliwiających wprowadzenie euro jako obowiązującej waluty. Nie ma to jednakże wpływu na to, że jako obywatele państwa członkowskiego Unii Europejskiej na co dzień prowadzimy transakcje biznesowe i robimy zakupy w euro. Osoby często realizujące przelewy w tej walucie mogą w kilka sekund sprawdzić aktualny kurs euro na stronach kantorów online, a zarazem też szybko wymienić złotówki na euro bez konieczności wychodzenia z domu. Wymiana euro online przez wzgląd na niższe spready jest tańsza i bardzo poręczna, ponieważ można ją zaplanować o każdej porze dnia (nawet w środku nocy!), a przeliczenie waluty dokonywane jest po kursach uaktualnianych co parę chwil, a nie – jak to na ogół ma miejsce w bankach oraz kantorach stacjonarnych – w oparciu o średni kurs z dnia poprzedniego.

Kontakt z firmą:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]

Top