Sztabka srebra – czy to opłacalna inwestycja?

Zobacz, gdzie zamówić sztabki srebra.

Od lat uważa się, iż inwestowanie w kruszce jest świetną metodą na lokowanie oszczędności, która po pewnym czasie przynosi wymierny dochód. Najpopularniejszym dzisiaj metalem inwestycyjnym jest oczywiście złoto, niemniej jednak całkiem niedawno srebro przestało być traktowane wyłącznie jako metal przemysłowy i znów cieszy się zainteresowaniem wśród coraz większej grupy osób, zarówno tych z niewielkim, jak i pokaźnym potencjałem finansowym.

Srebrne sztabki – czy to zyskowna lokata?

Złoto istnieje w naturze 17-krotnie rzadziej od srebra, trzeba natomiast zaznaczyć, iż cena rynkowa srebra w relacji do ceny złota nie manifestuje tej proporcji i stale jest zdecydowanie niższa. Kupno srebra jest jednakże trafnym rozwiązaniem dla inwestorów, którzy potrzebują zróżnicować swój portfel, a którzy nie dysponują środków pozwalających na zakup większych ilości złota. Należy jednakże wiedzieć, że z uwagi na swoje właściwości, srebro znajduje rozległe zastosowanie w rozmaitych sektorach przemysłu co skutkuje tym, iż jego wartość jest bardziej czuła na problemy pojawiające się w gospodarce. Łatwo to swoją drogą zobaczyć badając wykres jego ceny z ostatnich 30-40 lat. Z tego również powodu inwestycja finansów w srebro obciążona jest większym prawdopodobieństwem niepowodzenia, zatem rekomendowana jest osobom rozeznanym w aktualnej i prognozowanej sytuacji na rynku metali szlachetnych. Można jednak przypuszczać, że zapotrzebowanie na srebro nieustannie będzie się utrzymywało, a wraz z postępującym rozkwitem medycyny, elektroniki oraz fotowoltaiki, w których srebro jest na co dzień używane, jak również niesłabnącej popularności biżuterii srebrnej, być może jego cena będzie z roku na rok rosnąć.

Jakiej wagi sztabki srebra zamówimy u dystrybutorów?

Tak ja złoto, srebro w sztabkach sprzedawane jest w różnych wagach, co pomaga ukształtowanie portfela, pozwalającego odsprzedaż zależnie od potrzeb dużych lub małych jego ilości. Te najdrobniejsze, a zatem także najbardziej „na kieszeń” średnio zamożnego Polaka, to sztabki o ciężarze jednej uncji trojańskiej oraz 50 g i 100 g. Niewątpliwie, jeśli kupimy sztabkę o większym ciężarze, w rezultacie zapłacimy za srebro taniej, warto jednak mieć na uwadze, że sztabka jest niepodzielna i w przypadku chęci jej odsprzedaży musimy znaleźć kupca, który weźmie ją w całości. Wobec tego jeśli sztabki srebra mają służyć także jako zabezpieczenie na gorsze dni, lepiej rozważyć zakup sztabek o różnych ciężarach, żeby móc w przyszłości wymienić na gotówkę tylko tyle srebra, ile naprawdę musimy. Można również zainwestować w odpowiednio droższy srebrny combibar, innymi słowy połączone 1-gramowe sztabki srebra dające się bez trudu rozdzielić. Słabym punktem zakupu srebra, czy to w monetach bulionowych czy w sztabkach jest fakt, iż – w odróżnieniu od złota – jego zakup oraz sprzedaż obarczone są VAT-em.

Kontakt z firmą:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Top