Na czym polega mass collect i czy warto rozważyć jego wdrożenie?

Co to jest mass collect? Dowiedz się więcej na https://flobo.io/mass-collect/.

Mass collect jest usługą, której głównym aspektem jest identyfikacja płatności masowych. Przybliżamy pokrótce, jak działa mass collect i jak upraszcza życie małym i dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków

Funkcja usługi mass collect jest właściwie niesłychanie prosta. Polega na przydzieleniu każdemu kontrahentowi własnego numeru rachunku, który jest jednocześnie jego identyfikatorem. Takie rozwiązanie jest użyteczne tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest szeroka grupa klientów, a więc przykładowo w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, w szkołach prywatnych, a także wszystkich działalnościach, gdzie wykorzystywany jest system abonencki (między innymi w sieciach siłowni). Opłaty wpływające w usłudze mass collect trafiają na wskazany firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak wcześniejsze przydzielenie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaki sposób wybrali oni do realizacji wpłaty (tradycyjny przelew, przelew z karty albo przelew pocztowy). Zastosowanie mass collect łączy się również z mniej czasochłonnym księgowaniem wpłat aniżeli w przypadku księgowania manualnego, a zarazem wyeliminowaniem prawdopodobnych omyłek nierzadko przydarzających w czasie tej czynności.

Mass collect również dla przedsiębiorstw wystawiających około stu faktur

Chociaż mass collect nie jest w tej chwili oferowane we wszystkich bankach (posiadają ją m.in. BNP Paribas i część banków spółdzielczych) warto zastanowić się nad jego wykorzystaniem w firmie, nawet takiej, która każdego miesiąca wystawia mniej niż stu faktur. Zastosowanie mass collect niesie ze sobą wszak kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja połączenia z platformą finansowo–księgową (a zatem monitorowanie na bieżąco spływu opłat) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na połączenie z usługą mass collect banku, ale posiada również opcję wysyłania powiadomień o nadchodzących płatnościach oraz windykacji, co z czasem przekłada się na zwiększenie terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]

Top