Kantor internetowy – oszczędność czasu i pieniędzy

Uważasz, że nie natkniesz się w Internecie na kantor wymiany walut dla siebie? Myślisz się! Odwiedź https://nordiqa.com/kantor-internetowy.html .

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w najbliższej placówce bankowej bądź w kantorze – na te ostatnie w dalszym ciągu można się natknąć w galeriach handlowych oraz przy sklepach wielkopowierzchniowych! Jednak w błyskawicznie przekształcającym się świecie, ludzie pragną wymieniać walutę bez potrzeby wychodzenia z domu i po niższych kosztach, z tej przyczyny też utworzono kantory online, które na to pozwalają.

Zalety kantoru wymiany walut przez internet

Funkcjonowanie kantoru online jest jednakowo łatwe jak kantoru stacjonarnego. Nabywca loguje się do serwisu na zarejestrowany przez siebie profil, a potem przelewa do swojego panelu środki, które potrzebuje wymienić na inną walutę. Zaletą kantorów internetowych jest głównie to, że wymianę można zlecić w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze działania kantoru po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie danych pozyskiwanych z Forex w kilkusekundowych odstępach, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, najczęściej z minionej doby. Kolejnym i niezwykle istotnym plusem kantorów internetowych są mniejsze spready aniżeli te oferowane przez instytucje bankowe i kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (zależnie od indywidualnego cennika) może skutkować zapłaceniem spreadu na poziomie nawet 3-4%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready z reguły nie przekraczają 2%. Kantory internetowe świadczą również kilka specjalnych usług stosowanych przez konsumentów, np. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej realizowanej w uzgodnionym przez nabywcę dniu bądź takiej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (wymiana jest realizowana dopiero wtedy, gdy podany przez nabywcę kurs spotka się z kursem na rynku).

Doceniasz swobodę w zarządzaniu pieniędzmi? Kantor online jest dla Ciebie

Kantory internetowe to usługa dla osób doceniających komfort i znaczną wolność w rozporządzaniu własnym kapitałem. Korzystają z nich także osoby zatrudnione czy też uczące się poza granicami Polski i kredytobiorcy spłacający zobowiązania w walucie obcej. Aczkolwiek zanim zdecydujemy się powierzyć swoje pieniądze kantorowi internetowemu, warto zbadać jego renomę oraz bezpieczeństwo, m.in. poprzez weryfikację na portalu Komisji Nadzoru Finansowego, czy został on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.

Top