Podkłady, bronzery, utrwalacze i inne kosmetyki do makijażu twarzy

Potrzebujesz kosmetyków do makijażu twarzy? Skieruj się na tę stronę.

Do wykonania prostego makijażu potrzeba paru kosmetyków. Wstępnie na wcześniej umytą skórę aplikujemy bazę pod makijaż. Zależnie od osobistych preferencji, możemy zdecydować się na bazę wygładzającą pory, matującą lub rozświetlającą baz wygładzających pory, matujących czy rozświetlających. Co istotne, użycie bazy pod makijaż pozwala również na przedłużenie trwałości makijażu.

Następnym krokiem jest nałożenie podkładu, dobranego do właściwości skóry. Podkłady pod makijaż dzielimy na te o lekkiej lub dobrze kryjącej konsystencji oraz na rozświetlające i matujące.

Po nałożeniu podkładu pod makijaż, trzeba użyć pudru. Pudry do twarzy możemy podzielić na matujące oraz utrwalające, a także pudry delikatnie rozświetlające, które bez wątpienia spełnią oczekiwania pań z cerą suchą. W drogeriach dostępny jest puder m.in. w kompakcie bądź w postaci sypkiej.

Rolą korektorów do twarzy jest zamaskowanie cieni pod oczami oraz niedoskonałości skóry. W zależności od indywidualnych potrzeb możemy wybrać te krzepnące i mocno kryjące albo kremowe, które nie obciążają cienkiej skóry wokół oczu. Utrwalamy je najczęściej przy pomocy pudrów rozświetlających, nakładanych pędzlem lub nawilżoną gąbeczką. Z kolei te o zbitej konsystencji, które stosuje się pokrycia mankamentów skóry, nanosi się je punktowo palcem bądź niewielkim pędzelkiem.

Po wyrównaniu kolorytu cery twarzy i jej przypudrowaniu, wypada ją wymodelować. Stosuje się do tego bronzery do twarzy. Bronzery dzielimy na kosmetyki do ocieplania skóry, mające błyszczące drobiny, oraz na kosmetyki do konturowania, które są z reguły matowe i mają lekko szarą barwę.

Pudry rozświetlające powinno się nakładać na wierzchołki kości policzkowych. Nadają one twarzy zdrowy blask, a jednocześnie umożliwiają zakamuflowanie oznak zmęczenia.

Żeby cera promieniowała wigorem, powinno się sięgnąć po róże do policzków. Ich odcień trzeba trafnie dobrać do barwy cery – wybrać ciepły lub chłodny. Jeśli natomiast borykasz się z widocznymi naczynkami lub po prostu z zaczerwienioną cerą, to rekomendujemy wybrać odcienie pomarańczu, które neutralizują różowe tony skóry.

Jeśli chcesz, aby makijaż był idealny przez wiele godzin, warto skorzystać z utrwalaczy makijażu. Utrwalacze to kosmetyki w postaci mgiełki. Do wyboru są takie o właściwościach rozświetlających, a więc nadające cerze blasku, lub lekko matujących, które przeznaczone są przede wszystkim dla osób ze skórą tłustą lub mieszaną.

Aplikacja najprostszego makijażu twarzy nie jest trudna i wymaga posiadania jedynie paru ogólnodostępnych produktów. Należy aczkolwiek pamiętać, by dobrze dobrać je do naszej cery oraz typu urody.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]

Top