Zwiedzaj szlaki górskie na nartach! O skiturach

skitury, turystyka narciarska

Większość osób wyruszających w góry zimą, udaje się tam z reguły jedynie po to, aby spędzać dni na białym szaleństwie na nartach bądź na snowboardzie. Jednak nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Osoby, które pragną przekonać się, czy poradzą sobie z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinny choć raz uczestniczyć w skiturach czy też wyprawach na rakietach.

Skitury – przeznaczone tylko dla doświadczonych w górach osób

W ostatnich latach turystyka narciarska przeżywa swoisty rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już sztampowego relaksu w góralskiej chacie i okazjonalnego zjazdu z przepełnionych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry lepiej, postanawiają doznawać ich piękna w trakcie dość intensywnych, ale niezmiernie satysfakcjonujących skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednakże rekomendowana jedynie dla obytych w górach narciarzy, którzy opanowali bardzo dobrze technikę jazdy i którzy potrafią też używać raków oraz czekanu. Czemu? Przemieszczanie się poza przygotowanymi dla turystów stokami, jest zwyczajnie daleko trudniejsze. Potrzeba do tego także lekkich butów oraz nart.

Skitury – nie tylko w Europie

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. W Europie bardzo popularnymi destynacjami wśród pasjonatów skitur są zdecydowanie Pirin oraz Riła w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie bardzo dobrze dadzą sobie radę również skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Turyści z Polski nie są jednakże ograniczeni wyłącznie do wypraw organizowanych na terenie Europy – na nartach można zwiedzić pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce– są tam perfekcyjne warunki do wypraw tego typu. Podczas takiej skitury najciekawszą atrakcją jest możliwość wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal, który leży na wysokości 4167 m n.p.m. Osoby zainteresowane udziałem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie wiedzą, czy jakaś wyprawa okaże się właściwa do posiadanego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą szukać w tym obszarze doradztwa instruktorów współpracujących z organizatorem skitur.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Top