Marzysz o aktywnych wakacjach? Sprawdź, gdzie są organizowane

aktywne wakacje dla singli

Znane są dwie kategorie ludzi: ci, którzy wolne dni kochają spędzać na miłym lenistwie i ci, którzy w każdy dzień wolny starają się zrobić coś spektakularnego, czego dotychczas jeszcze nie przeżyli. Z myślą o takich osób biura turystyczne przygotowują ciekawe oferty wycieczek dla aktywnych.

Okazja na nawiązanie wieloletnich znajomości – wycieczki dla aktywnych

Aktywne wyprawy to skrupulatnie przygotowane kilkudniowe wycieczki dla osób, które chciałyby zobaczyć rozmaite regiony naszego kraju i świata od kompletnie innej strony. Harmonogram takich podróży jest naszpikowany niesamowitymi atrakcjami, których zwykły turysta nie przeżyje z pozycji wygodnego fotela na balkonie wydzierżawionej kwatery w górach. Wyprawa dla osób szukających ciekawych wrażeń to też świetna okazja, żeby nabyć kolejne umiejętności, ponieważ w wielu przypadkach wiąże się ze szkoleniami koniecznymi do poznania reguł prawidłowego zachowania się na danym obszarze. W trakcie wycieczki w góry można między innymi dowiedzieć się, jak posługiwać się rakami oraz czekanem czy jak poruszać się po via ferratach. Uczestnicy zapoznają się strategie survivalu, jak również tego, co zrobić w zagrażających życiu sytuacjach, które mogą ich zaskoczyć, a więc np. w przypadku lawiny. Wypada również nadmienić, że taka wycieczka w góry nafaszerowana jest ciężkimi zadaniami wymagającymi ufności i współpracy między członkami grupy, co może skutkować nawiązaniem wieloletnich znajomości.

Nie tylko góry w Europie – na aktywnych wyprawach poznasz egzotyczne kraje

Najciekawsze wycieczki, do których musimy wykazać się odpowiednią wytrzymałością fizyczną, to w głównej mierze wyprawy w góry, w tym również w góry wysokie, a celem są szczyty w różnych zakątkach globu. Osoby bez doświadczenia w eskapadach górskich, ale z dobrą kondycją, mogą wziąć udział m.in. w trekkingu po Podhalu i pokonać cztery najważniejsze wierzchołki tego regionu: Giewont, Trzy Korony, Turbacz i Babią Górę. Mogą także zabrać się na Sycylię, gdzie zobacząz bliska miejscowe parki narodowe, Etnę i przespacerują się uliczkami przepięknych miast tej wyspy – Trapani, Palermo oraz Katanii. Lecz Europa to nie jedyne kraje, dostępne dla niedoświadczonych globtroterów – bez trudu dadzą sobie rade też podczas wyprawy na Wyspy Komodo bądź w Himalaje.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Top