Kochasz góry? Sprawdź się na trekkingach w Himalajach

Wycieczka Himalaje - na tej stronie poznasz aktualną ofertę.

Himalaje wraz ze zlokalizowanym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Wpływ na to ma mnóstwo elementów – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie napomknąć także o ekstremalnej trudności niektórych szczytów i tym, że to właśnie te góry stały się areną rywalizacji uznanych himalaistów z całego świata. Nie dziwi nas stąd popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się także pośród okazjonalnych turystów.

Jak zorganizować trekking w Himalajach?

Na wstępie należy zaznaczyć, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Problemy sprawia również samo przygotowanie podróży – kupno biletów oraz otrzymanie pozwolenia i wizy. Dlatego najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm planujących wyjazdy w wysokie okolice. Dodatkową zaletą jest piecza zawodowych przewodników (w tym polskojęzycznych), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, które nie mają praktyki w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Z jasnych względów osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Himalaje lub Karakorum sporadycznie decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednakże, że te masywy leżą poza ich zasięgiem, bowiem nieraz aranżowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Everest, Lhotse czy Shishapangma. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale także możliwość obserwacji powszedniego życia mieszkańców Nepalu oraz podziwianie nieporównywalnie pięknych cudów natury, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Top