Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Kilimandżaro wyprawa

Zdobywanie górskich szczytów to fantazja dużej części globtroterów, którzy lubią nietuzinkowe wyjazdy. Niezapomnianych wrażeń z pewnością dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Czy warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6 km nad poziomem morza. Turystów zachęcają w głównej mierze przepiękne krajobrazy, możliwość obserwacji wyjątkowych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, jak również kurczące się już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Shira, Uhuru oraz Mawenzi. Wycieczka na ten afrykański szczyt wymusza należyte przygotowanie się – z uwagi na dużą wysokość realne jest ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, a zmienne warunki atmosferyczne powodują, iż dotarcie na szczyt masywu stanowi duże wyzwanie. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie powinny dysponować solidną kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią pieszą podróż przez około 7 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co powinno się wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro należy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż warto też zakupić leki działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się ochroni też właściwa profilaktyka – używanie środków odpędzających owady, a także zakładanie okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A co zrobić, żeby uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro powinno być poprzedzone trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Top