Dolomitach – idealne miejsce na trekkingi latem i zimą

Zajrzyj tu po więcej szczegółów o Dolomity trekking.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku zapewne poznali już niemal wszystkie szlaki trekkingowe w naszym kraju położonych w Karkonoszach, w Bieszczadach i w Tatrach. Niewątpliwie są one oszałamiające, lecz osoby, które często praktykują ten typ sportu po jakimś czasie pragną zasmakować podekscytowania płynących z wycieczek po mało znanym zakątku świata. Dlaczego więc ograniczać się tylko do tras w Polsce, jeżeli można podziwiać zniewalający krajobraz włoskich Dolomitów?

Cechy Dolomitów

Dolomity, czyli pasmo górskie leżące w całości w północno-wschodniej części Włoch, cechują się sporą ilością stromych turni, baszt skalnych i poszarpanych grani, które w ciągu dnia padającego na nie światła zmieniają swój kolor. Jest to również jedno z najurodziwszych pasm górskich naszego kontynentu (o ile nie świata!), nic zatem dziwnego, iż w pierwszej dekadzie XXI w. wpisano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w Dolomitach występują bardzo spadziste stoki, kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany i wiele urwisk, oznaczono w nich także dużo bezpiecznych tras krajobrazowych, z którymi da sobie radę zdecydowana większość turystów uprawiających trekking.

Szczyty Dolomiti di Sesto i Brenty – co można podziwiać podczas trekkingu w Dolomitach?

Początkujących miłośników trekkingu bez wątpienia urzeknie przeprawa przez to pasmo górskie po via ferratach, to znaczy po trasach turystycznych, które zostały wyposażone w liny zabezpieczające. Harmonogram ekskursji tego typu jest tak opracowany, aby członkowie grupy mieli czas na szkolenie z zasad asekuracji, jak również sposobów poruszania się po takiej trasie. Doświadczeni i wyróżniający się dobrym przygotowaniem fizycznym turyści będą zadowoleni z przeprawy szlakiem po graniach Brenty, najatrakcyjniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta może być dla większości turystów fizycznie bardzo forsowna, jednak jej uczestnicy z pewnością jej nie zapomną o niej przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić także aktywnie zimę, poruszając się po mało stromych terenach na rakietach. Tak można zachwycać się między innymi szczytami Tofanów czy szczytami grupy Tre Cime.

Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Top