Wyjazdy trekkingowe - sprawdź pełną ofertę.
Górskie wycieczki mają wiele form. Od powolnych przechadzek po prostych szlakach w bliskim sąsiedztwie domów turysty, przez całodniowe, piesze wędrówki po szlakach plasujących się wyżej pod względem trudności, aż po zaawansowane trekkingi. Aby podjąć się tych ostatnich, niezbędna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (tak wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także umiejętność korzystania ze sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Jakkolwiek za nieraz gigantyczny wysiłek otrzymujemy możliwość obcowania z dziką przyrodą i podziwiania cudownych widoków.
Trekkingi – poziomy trudności
Poziom trudności technicznej jest uzależniony od obszarów, przez które przebiegają trekkingi. Zawodowcy wyróżniają 3 stopnie trudności pieszych wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą wszyscy, którzy mają dobrą kondycję, a stan ich zdrowia nie jest przeszkodą do większej aktywności. Drugi stopień trudności wymaga solidnej kondycji i co najmniej podstawowego doświadczenia w górach – chociażby w Karpatach. Ostatni stopień to wycieczki dla jednostek ze świetną kondycją fizyczną, znajomością natury wysokich łańcuchów górskich i potrafiących obsługiwać sprzęt, a także nieobawiających się mało komfortowych warunków obozowania w ciągu długiej wędrówki.
Trekkingi w Azji i Europie
Trekkingi można prowadzić we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju pasjonaci tego rodzaju aktywności bardzo upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli zaś chodzi o pozostałe pasma Europy, największym powodzeniem cieszą się Alpy, wschodnia część Karpat, Góry Przeklęte na Bałkanach oraz leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz. Najbardziej doświadczone w trekkingu jednostki mogą natomiast sprawdzić swoje umiejętności podczas wycieczki w Himalajach, Andach bądź Karakorum.
Kontakt z firmą:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko
Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail:
[email protected]