Kurs modelowania w Blender 3D – czego można się nauczyć?

Jeśli potrzebujesz więcej wiadomości dotyczących modelowania 3D, skieruj się w to miejsce.

Świat grafiki bez ustanku przechodzi zmiany i coraz częściej artyści porzucają tradycyjne metody preferując tworzenie swoich dzieł tylko cyfrowo. Dostępne oprogramowanie graficzne daje artystom nie tylko wolność sporządzania ilustracji 2D, ale również modelowania obiektów 3D. Zapoczątkowanie przygody z modelowaniem 3D nie generuje obecnie wielkich wydatków – można bowiem ściągnąć program Blender, który daje ogromne możliwości tworzenia trójwymiarowych obrazów oraz animacji, a który jednocześnie jest w pełni darmowy.

Nauka Blender 3D najlepiej pod okiem znającego oprogramowanie instruktora

Obsługi dowolnego programu można nauczyć się we własnym zakresie, niemniej jednak proces ten ciągnie się wówczas dłużej i często jest niezwykle irytujący. Właśnie dlatego zapisanie się na kurs modelowania 3D będzie nadzwyczaj pomocne dla tych, którzy dopiero odkrywają program Blender. Oswajanie się z poszczególnymi funkcjami oraz narzędziami bądź nakładanie przeróżnych tekstur i efektów świetlnych na modelowany obiekt będzie szybsze, jeżeli odbywać się będzie pod okiem doświadczonego dydaktyka. Pedagog na bieżąco dokonuje korekty projektów tworzonych przez uczestnika kursu zwracając uwagę na detale, które należy dopracowac i proponując ku temu stosowne rozwiązania. Jak w przypadku każdego kursu dobrze jest, by odbywał się on w małych zespołach, co pozwoli instruktorowi na poświęcenie każdemu uczestnikowi maksimum uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla artystów a także amatorów

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest dzisiaj umiejętnością pożądaną i cenioną zwłaszcza w branży gier komputerowych, filmowej i projektowej. Znajomość programu Blender 3D poszerza zatem pole manewru na rynku pracy. W trakcie kursu tworzy się pierwsze zaawansowane dzieła, które potem można bez skrępowania umieścić w swoim portfolio. Nie oznacza to jednak, że kursy modelowania 3D kierowane są tylko do osób, które chcą pracować zawodowo np. w branży filmowej i wiążą z tym swoją karierę zawodową. Duża liczba uczestników tego typu warsztatów to po prostu miłośnicy 3D i artyści pragnący poszerzyć swoje dotychczasowe umiejętności lub znaleźć nowe drogi ekspresji.

Kontakt z firmą:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]

Top