Kurs digital painting – malarstwo cyfrowe to nie tylko Photoshop

Więcej informacji o Adobe Photoshop kurs.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od dziesięcioleci usiłują nadążyć za cyfrowym postępem. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi sposobami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, aby zdobyć pracę w branży filmowej czy gamingowej, ponieważ te gałęzie rozrywki na etapie projektowania postaci oraz świata przedstawionego korzystają przede wszystkim z zaawansowanego oprogramowania. Znając te realia mnóstwo początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem błyskawicznie sięga po popularne programy, stosowane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Z jakiego oprogramowanie do digital paintingu korzystają obecnie artyści

Istnieje wiele programów wykorzystanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Adobe Photoshop, który mimo że powstał jako software do retuszu fotografii, błyskawicznie został podstawowym narzędzie ilustratorów oraz game developerów. Razem z sukcesem Photoshopa powstały inne analogiczne programy, jak np. GIMP, Corel Painter czy Clip Paint Studio, w których przy wykorzystaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można stworzyć prace niewiele różniące się od malunków wykonanych gwaszem, farbami akrylowymi lub akwarelami. Digital painting daje artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość poprawiania niefortunnych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba przecież uzupełniać!

Wybierz kurs malarstwa cyfrowego online z możliwością konsultacji z autorem szkolenia

Właściwie uczenie się malarstwa cyfrowego przebiega w porównywalny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Owszem pierwsze próby można podjąć na własną rękę, jednakże aby rozwinąć w pełni swoje umiejętności, a jednocześnie poznać wszelkie funkcje oprogramowania i potrzebne metody korzystania z pędzli, rekomendujemy zapisać się na kurs opracowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do rozlicznych kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie technik jakie wyjaśniają takie kursy jest rozległe i uczą one dużo więcej niż wyłącznie podstaw funkcjonowania oprogramowania. Istotne jest jednakże, aby decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia użytkownikowi skontaktowanie się z twórcą szkolenia.

Kontakt z firmą:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]

Top