Twoja strona została zaatakowana? Zamów odwirusowywanie WordPressa

Więcej na temat WordPress malware na wpmagus.pl.

WordPress okazał się w mijających latach tak szeroko rozpowszechnionym CMS-em, że ilość stron oraz sklepów działających z jego użyciem szacuje się już na miliony. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony wykonane na WordPressie bywają częstym celem ataków cyberprzestępców. W przypadku zainfekowania strony wirusem, potrzebne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Po czym poznać zawirusowanego WordPressa?

Teksty na stronie zostały podmienione bez Twojej wiedzy? Ze strony wychodzi niechciana poczta? Na stronie widnieją odnośniki do obcych Ci adresów? A może logowanie jest niemożliwe? To zaledwie parę z potencjalnych objawów alarmujących o zawirusowaniu strony. W takim przypadku nieodzowne jest szybkie działanie, aby usunąć źródło infekcji, a następnie przywrócić witrynę internetową do właściwego funkcjonowania. Naprawa zawirusowanego WordPressa często przekracza umiejętności ludzi, którzy codziennie parają się wyłącznie tworzeniem stron i sklepów internetowych na tym CMS-ie, toteż czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek lub po atakach hakerów należy powierzyć fachowcom od tego typu działań.

Usuwanie infekcji ze strony internetowej – szczegółowy przegląd baz danych i plików strony

Spece zajmujący się usuwaniem malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich operacji naprawczych wykonują wnikliwe sprawdzenie plików i baz danych strony. Badają kod użytych na stronie motywów oraz wtyczek, a także pliki htaccess oraz wp-config. W czasie naprawy zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które obniżą ryzyko kolejnych ataków. Jeżeli trwająca dłuższy okres czasu infekcja mogła spowodować dodanie strony do listy wykluczeń (m.in. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z WordPressa fachowcy podejmują także niezbędne działania w celu skreślenia jej z takich “czarnych list”. Eliminacja wszystkich skutków cyberataku nie gwarantuje, iż analogiczny kazus nie powtórzy się w przyszłości, dlatego ważne jest regularne aktualizowanie systemu zarządzania treścią oraz stosowanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]

Top