Zakupy moto – gdzie znaleźć oryginalne części do Citroena?

Dowiedz się, gdzie zamówić części zamienne Citroen.

Citroen jest marką z tradycją sięgającą początków XX w., od dekad lubiana przez polskich kierowców. Jej samochody w kraju nad Wisłą są doceniane ze względu na szeroką dostępność, przystępną cenę i przede wszystkim za znaczną ilość warsztatów wyspecjalizowanych się w ich serwisowaniu. Największą powodzeniem cieszą się takie modele jak C-Crosser, C-Elysse, C1, C2, C3, Jumper, Nemo, Xsara, Saxo i Xantia. Rzecz jasna, podobnie jak pojazdy pozostałych marek, nie są one bezawaryjne, zatem właściciele samochodów z francuskiej stajni muszą przygotować się na to, iż z czasem będą musieli nabyć części zamienne.

Części zamienne Citroen – co nabywamy najczęściej?

To, które części często odmawiają posłuszeństwa jest zależne przede wszystkim od danego modelu – każdy z nich ma inne wady, z których powstają inne awarie. Na początku należy na pewno napomknąć o substancjach chemicznych, które ulegają zużyciu w wyniku normalnej eksploatacji samochodu. Są to najczęściej czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji, płyn chłodniczy, płyn hamulcowy i olej silnikowy. Systematycznych wymian, których z uwagi na bezpieczeństwo nie wolno lekceważyć, wymagają również moduły układu hamulcowego: klocki oraz tarcze.

Jak ekonomicznie i łatwo zdobyć części do Citroena?

Najodpowiedniejszą opcją są zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, często pochodzące z chińskich manufaktur, w wielu przypadkach charakteryzują się niską jakością, co negatywnie wpływa na wygodę i bezpieczeństwo jazdy. Dlatego właściciele aut Citroen w części zamienne powinni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w sprzedaży modułów do francuskich samochodów. Jeśli w po sąsiedzku żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszelkie niezbędne części można nabyć online.

Kontakt z firmą:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]

Top