Specjalne kontenery stalowe i ich przeznaczenie

Kup kontener na odpady.

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na gruz lub złom, a także przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednakże wiele typów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one odmienną konstrukcją oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie substancje można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być dopasowane do specyfiki składowanych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak stare płytki parkietowe lub ceramiczne, gruz, złom, a także zdemontowane elementy stolarki otworowej – przeważnie używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych czy też wytwarzających granulaty świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do gromadzenia odpadów w półpłynnych lub płynnych odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

W przypadku ładunków o większych gabarytach, które nie są odpadami albo potrzebują selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (prawie identycznie jak przy firance) możliwy jest momentalny rozładunek kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są głównie dla magazynów oraz przedsiębiorstw transportowych.

Kontakt z firmą:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Top