Shuttersy w salonie i w sypialni – dlaczego warto?

shuttersy w salonie, okiennice wewnętrzne

Szatersy (shutters), czyli wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się najczęściej z wystrojem pomieszczeń w stylu południowoamerykańskim lub afrykańskim. Tymczasem ten element osłony okiennic można użyć również w polskich domach – jest to niezwykle trwałe, a przy tym świetnie wyglądające rozwiązanie, które w wielu aranżacjach sprawdzi się lepiej niż popularniejsze aktualnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – wyraźnie zwiększają estetykę wnętrza

Okiennice typu shutters w salonie bądź w pokoju dziennym, będą wypełniały podwójną funkcję – praktyczną i dekoracyjną. Okiennice wewnętrzne zdecydowanie podnoszą walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są szersze, dzięki czemu doskonale prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są istotne, bowiem to w salonie ludzie przesiadują większą część dnia, a także przyjmują tu gości. Z tej przyczyny warto zadbać, żeby to pomieszczenie było nie tylko reprezentatywne, ale jednocześnie przytulne. Opcja ustawienia kąta nachylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości promieni słonecznych docierających do wnętrza, co pozwala m.in. na delikatne jego ściemnienie, kiedy staramy się stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub całkowite jego zaciemnienie, gdy chcemy obejrzeć serial.

Shuttersy w sypialni – świetne rozwiązanie dla alergików

Możliwość kontroli dostępu promieni słonecznych do wnętrza jest zdecydowanie najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednak też z innej przyczyny – za ich sprawą można efektywnie regulować temperaturę pokoju, która ma przecież znaczny wpływ na nasz zdrowy sen. Z pomocą okiennic shuttersów w okresie zimowym przez dłuższy czas utrzymamy w sypialni ciepło, a latem łatwiej jest utrzymać w niej chłód. Oprócz tego takie okiennice lepiej odgradzają od zgiełku z zewnątrz. Shuttersy to także doskonałe rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Osiada się na nich mniej kurzu niż w fałdkach zasłon, a ich pielęgnacja jest niesłychanie prosta i trwa zaledwie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się także w pokoju dziecka, w łazience oraz w kuchni.

Kontakt z firmą:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Top