Rodzaje łańcuchów śniegowych

Sprawdź, gdzie kupić łańcuchy śniegowe.

Łańcuchy na koła znacznie zwiększają przyczepność samochodu w skrajnych warunkach – na oblodzonych i ośnieżonych drogach, zwłaszcza na stromych podjazdach. W niektórych państwach muszą one zawsze znajdywać się w bagażniku wszystkich samochodów przez cały rok kalendarzowy (tak jest przykładowo w Norwegii, Bułgarii i Turcji), w pozostałych zaś są one niezbędną częścią wyposażenia auta tylko w sezonie zimowym (takie przepisy obowiązują na przykład w Hiszpanii, Niemczech, Polsce i we Włoszech). Jak jednak rodzaje łańcuchów na koła można kupić?

Rodzaje łańcuchów na koła

Łańcuchy samochodowe dzielimy zazwyczaj mając na względzie ich przeznaczenie. Wyróżniamy typy skonstruowane z myślą o stosowaniu w autach terenowych, osobowych, ciężarowych i dostawczych, a także w autobusach. Poszczególne łańcuchy różnią się również wzorem zaplotu, mocowaniem, które musi być dopasowane do typu felgi oraz grubością i przekrojem ogniwa (zwykle jest to kształt rombowy ukośny). Różne są też tworzywa, z których wytwarza się łańcuchy samochodowe. Współcześnie producenci stosują głównie stal tytanową bądź manganową.

Jazda z łańcuchami samochodowymi

Zakładanie łańcuchów na koła wymaga pewnej zręczności i początkowo może być przyczyną znacznego stresu. Żeby się go ustrzec się, warto potrenować tę czynność na placu manewrowym albo w garażu. Sama prowadzenie samochodu z łańcuchami wymaga trochę odmiennej techniki. Trzeba wystrzegać się poruszania się po niezaśnieżonych drogach, buksowania kół i przekraczania prędkości 50 kilometrów na godzinę. Stosując łańcuchy samochodowych, należy też obowiązkowo sprawdzać ich ułożenie oraz napięcie – tym sposobem unikniemy ich przedwczesnego zużycia i tym samym przedłużymy okres ich eksploatacji.

Kontakt z firmą:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]

Top