Profesjonalne mopy do mycia podłóg – akcesoria i zastosowanie

Skieruj się tu, aby kupić mopy płaskie z wyciskarką.

Mycie podłogi wydaje się zadaniem bardzo łatwym – wystarczy odpowiednia ilość płynu, woda i mop. Jednak sprawa się komplikuje, gdy idzie o dużą powierzchnię lub nietypowe, trudne do usunięcia zabrudzenia. Wtedy należy sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. W czym leży ich przewaga nad standardowymi, wykorzystywanymi codziennie mopami? Dlaczego, dbając o podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, powinno się sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Czym cechują się mopy profesjonalne?

Na wydajność mopa mają wpływ zwłaszcza dwa czynniki – tworzywo, z którego został wykonany oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia oraz jego wytrzymałość. Należy także mieć na uwadze, że twardsze włókna lepiej ścierają pobrudzenia niż miękkie. Drugi atrybut decyduje o tym, jaką powierzchnię zdołamy wytrzeć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, jeśli mop ma mieć zastosowanie do mycia posadzki o znacznej powierzchni – na przykład sal tanecznych, hallów czy parkietów na boiskach.

Profesjonalny mop do podłóg to nie wszystko!

Sam mop to za mało, aby pracownicy ekip sprzątających mogli wydajnie i błyskawicznie myć podłogi. Prawie jednakowo ważne są także akcesoria pomocnicze. Wśród nich szczególną uwagę należałoby zwrócić na trzonek. Musi on być w miarę lekki, a jego długość – dostosowana do wzrostu użytkownika. Tylko wówczas obsługa mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku mopów płaskich istotne jest także jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a odpowiednio dobrane w dużym stopniu ułatwia i skraca czas czyszczenia posadzek. Podczas sprzątanie rozległych powierzchni zalecamy wybrać zestaw mopa z wiadrem.

Kontakt z firmą:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Top