Odprowadzanie wody opadowej z dachu – systemy rynnowe

Zobacz, gdzie kupić rynny plastikowe, wejdź na https://www.regamet.pl/akcesoria-dachowe/.

Systemy dachowe tworzy szereg elementów. Wśród tych, które mają najistotniejsze znaczenie z punktu widzenia ich solidności i komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia sprawne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu problemów związanych z jej zaleganiem. Nie powinniśmy więc lekceważyć wyboru najlepszych modułów wchodzących w jego skład. To jednak zagadnienie niełatwe i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz zdolności – podobnie jak montaż systemów rynnowych. Co w takim razie powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie zadanie pełnią te systemy? Z jakich modułów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Systemy rynnowe – z jakich części się składają?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z wielu pomniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z wszelkiego przekroju rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa woda schodząca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu albo pod nim, których zadaniem jest odprowadzenie wody do systemu kanalizacji. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na kątach budynku – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie rozmaitych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a następnie do kanalizacji.

Rynny metalowe, PCV czy plastikowe – co zamontować?

W ofercie sklepów budowlanych dostępne są systemy rynnowe wyprodukowane z różnych materiałów – m. in z metalu czy też plastiku. Które z nich będą najodpowiedniejszym wyborem? To zależy od specyfiki obiektu budowlanego i tego, jak bardzo jest on wystawiony na opady atmosferyczne. Decyzję o wyborze konkretnego orynnowania należy więc skonsultować z ekspertem.

Kontakt z firmą:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08

Top