Nie tylko dekoracja, czyli jak można wykorzystać lampę solną

Dowiedz się, gdzie kupić lampy solne, wejdź na superbutelki.pl.

Nieduże ozdoby z minerałów i kamienia od wieków zajmują miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z różnorodnych wypraw po świecie, a niekiedy nabywamy impulsywnie, gdyż pasują do stylu, w jakim zaaranżowane jest wnętrze. Rzadko jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – w większości wypadków to zwyczajne dekoracje. Minerałem, z którego można jednak wyprodukować przedmioty wykorzystywane na co dzień, jest sól kamienna. Tworzy się z niej przede wszystkim lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne występują w trzech barwach

Lampy solne ładnie się prezentują i bez problemu można je dobrać do wystroju wnętrza, bo kupimy je w 3 kolorach (szarym, białym, różowym) i w licznych ich odcieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, bowiem nie ma brył solnych o takim samym wzorze krystalizacji i kształtach. Nadzwyczaj popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie polerowaną, naturalną powierzchnią. Coraz częściej jednak rękodzielnicy parający się robieniem owych lamp, nadają im regularne kształty, przykładowo walca albo kuli.

Lampy solne – z ich pomocą łatwiej się wyciszysz

Mnóstwo osób wierzy, że lampy solne wywierają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im z reguły zdolność jonizacji powietrza, czyli wyzwalania anionów, które równoważą te generowane przez otaczające nas urządzenia elektroniczne. Ujemne jony polepszają jakość powietrza oraz pomagają w oddychaniu między innymi jednostkom borykającym się z alergią bądź astma. Światło, jakie dają tego typu lampy, jest przyjemne i uspokajające, więc zaleca się kupienie ich osobom cierpiącym na brak snu albo stres, bowiem z ich pomocą można skuteczniej się odstresować. Ale z brył soli nie produkuje się tylko lamp solnych. Wykonuje się z nich też pojemniczki na bibeloty i cudowne świeczniki, a duże bloki z soli himalajskiej wykorzystuje się w gastronomii, jak również aranżacji wnętrz.

Kontakt z firmą:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Top