Maseczki, czepki clip, czapki – robocza odzież ochronna

Jeśli chcesz zamówić czepek clip, koniecznie odwiedź ten adres.

Zagwarantowanie wszelkich norm bezpieczeństwa w trakcie wytwarzania żywności wymaga, aby kadra linii przetwórczych posiadała stosowny ubiór ochronny, który zapobiega przedostaniu się cząstek ciał obcych do wytwarzanych towarów. Jednym z najważniejszych elementów takiej ubrań roboczych są czepki i maseczki, zakładane na głowy pracowników.

Z czego wykonuje się kominiarki i czepki ochronne?

Fundamentalną rolą artykułów chroniących głowę członków kadry zakładu, jest uniemożliwienie przedostaniu się pojedynczych włosków do produkowanej żywności. Właściciele zakładów produkcyjnych wyposażają swoją załogę w rozmaite okrycia na włosy oraz twarz. Osłony te wykonywane są zwykle z polipropylenu, czyli PP, który wyróżnia się optymalną przepuszczalnością powietrza, a jednocześnie może być szeroko wykorzystywany w branży spożywczej, również do produkcji opakowań. Z tego tworzywa sztucznego wykonuje się między innymi kominiarki osłaniające nieomalże całą głowę i czepki ochronne clip. Te pierwsze występują również w wersji z maseczką zasłaniającą nos i usta pracownika. PP można barwić, stąd kominiarki i czepki ochronne z niego wykonane, można kupić w rozmaitych kolorach, co niewątpliwie zainteresuje właścicieli zakładów, którzy troszczą się o spójność wizerunkową marki. Natomiast czapki ochronne (również te z daszkiem) wykonywane są z przędzy akrylowej i bawełny.

Ochrona głowy to też zasłona twarzy – maski jednorazowe

Maseczki higieniczne stanowią pomocniczą osłonę w procesie produkcji. Minimalizują one ewentualność przeniknięcia do artykułów spożywczych cząsteczek śliny. Maseczki zasłaniające twarz to wyroby jednorazowego użytku. One również wyprodukowane są z włókniny polipropylenowej, która nie powoduje reakcji uczuleniowych, nie pyli się oraz jest wyjątkowo lekka. W zależności od potrzeb, maseczki stosowane w sektorze spożywczym mogą być jedno-, dwu- albo trójwarstwowe. Dla mężczyzn noszących brodę oraz wąsy zaprojektowane są natomiast specjalne maski ochronne pokrywające całą żuchwę sięgające ponad górną wargę.

Kontakt z firmą:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]

Top