Jeśli potrzebujesz maszyny do drenażu limfatycznego, koniecznie wejdź na https://carepump.pl.
Presoterapia to forma masażu, której rolą jest poprawa krążenia limfy w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii w trzecim dziesięcioleciu XX w. – to przeróżne chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy obrotowe oraz pompujące, których częstotliwość i siłę terapeuta dostosowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak i punktu masażu.
Sprzęt do drenażu limfatycznego – wskazania do stosowania
W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia używane są maszyny do presoterapii, które odtwarzają masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne mankiety podzielone na komory, które nakłada się na obrzękłe nogi i ramiona. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne przegrody rękaw uciska kończynę, stymulując tym samym krążenie chłonki. Istnieje wiele wskazań do wypróbowania drenażu limfatycznego. To m.in. zwyrodnienia stawów, zastoje oraz obrzęki limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii lub tarczycy) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Korzysta się z niego też w zabiegach natury estetycznej – jako pomoc w zwalczaniu cellulitu czy wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia stała się także ogromnie popularna wśród sportowców, głównie jako element regeneracji powysiłkowej.
Domowy sprzęt do drenażu limfatycznego
Wiele opcji użycia aparatów do drenażu limfatycznego przyczyniło się pozytywnie do ulepszenia tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby na co dzień korzystające z tej formy terapii mogą wykonać zabieg w we własnym domu, przy użyciu innowacyjnych aparatów Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Urządzenia do presoterapii do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu stosowanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w mankietach – więcej przegródek to efektywniejszy masaż. Maszyny CarePump nie zabierają wiele miejsca i są dość lekkie, dlatego bez przeszkód można zabrać je na wyjazd, np. na zagraniczne zawody sportowe.
Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego musi być wcześniej uzgodnione z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym na własną rękę, dlatego że istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to m.in. choroba nowotworowa i zaburzenia rytmu serca, które warto wcześniej wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]