Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Nie szukaj już więcej! Tutaj znajdziesz kaski do jazdy konnej.

Jazda konna jest jedną z tych dyscyplin sportu, gdzie ryzyko upadków jest dość duże. A te, przez sporą prędkość i wysokość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na urazy narażona jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która obligatoryjnie musi być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla miłośników jeździectwa można kupić 2 typy ochrony na głowę – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Kaski czy toczki jeździeckie? Co wybrać?

Zwyczajna, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest przeważnie wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednak tak solidnej ochrony jak kask, dlatego rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowców i ma certyfikaty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najistotniejsza kwestia przy doborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować odpowiednimi atestami oraz umożliwiać regulację rozmiaru lub być idealnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku należałoby dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przenoszenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Wybierając kask jeździecki nie warto także iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszym mieście nie wypatrzyliśmy odpowiedniego modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Kontakt z firmą:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Top