Garderoba miłośnika jazdy konnej – bryczesy

Jeśli chcesz kupić bryczesy do jazdy konnej, koniecznie odwiedź tę stronę.

Jazda na koniu wymaga nie tylko dużych pokładów cierpliwości, sporych wyrzeczeń i godzin pracy, ale też odpowiednich elementów odzieży, które nie będą krępować ruchów. Chcesz zaopatrzyć się w wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Obszerny wybór asortymentu znajduje się w sklepie Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni używanych do jazdy konnej. Charakteryzują się brakiem ciasnych szwów tam, gdzie nogi dotykają do siodła, co minimalizuje zagrożenie otarcia naskórka. Poprawnie uszyte spodnie bryczesy powinny być obcisłe i elastyczne, a jednocześnie nie ograniczać ruchów i pozwalać na wygodną jazdę w różnych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl kupić można bryczesy wyprodukowane z materiałów wysokiej jakości – bawełny z dodatkiem lycry czy specjalnych tkanin softshell, dzięki którym dżokej czuje się w pełni swobodnie.

Jak wybrać najodpowiedniejsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być w pierwszej kolejności dostosowane do budowy ciała jeźdźca i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Poszukując odpowiednich spodni jeździeckich warto sprawdzić czy mają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który jest wykonywany z silikonu, skóry ekologicznej lub innych surowców gwarantujących porządną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej pełny, który obejmuje także uda i łydki, lub kolanowy. Oddzielną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one być wyposażone w warstwę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które gwarantują komfort cieplny podczas jazdy. Istotne są także walory użytkowe – liczne kieszenie i rozciągliwe zakończenia nogawek.

Kontakt z firmą:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Top