Czym charakteryzuje się antena DVB T?

Zobacz, gdzie zamówić antenę naziemną.

W przeważającej większości domostw dostrzec można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie życia bez telewizji. By jednak odbiornik nie stał się niepotrzebnym gadżetem, trzeba zainwestować również w odpowiednią antenę. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w rozmaitych okolicznościach.

Antena naziemna – na jaki rodzaj należy się decydować?

Wybór anten naziemnych jest dziś wyjątkowo szeroki. W sklepach dostępne są anteny DIGIT i ASR – DVB-T, anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, jak również siatkowe i pokojowe anteny DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się na ten moment w sklepach anteny DVB-T charakteryzują się głównie łatwością montażu. Bez żadnych problemów upora się z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy miał w dłoni narzędzia niezbędne do majsterkowania. Anteny naziemne, które dzisiaj proponują nam producenci, cechują się też wysoką odpornością na wpływ zmiennych uwarunkowań atmosferycznych. To właśnie dlatego umożliwiają odbiór programów telewizyjnych na naprawdę wysokim poziomie przez naprawdę długi okres czasu.

Antena naziemna – co należy uwzględnić przy jej wyborze?

Wielki wybór anten tego rodzaju sprawił, że należy mocno przemyśleć wybór urządzenia, które chcemy zastosować. Powinno się wiedzieć, że uwagę trzeba zwrócić na mnóstwo czynników, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące ulokowania nadajników szybko znajdziemy w Internecie. Liczy się także moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego kierunkowość. Uwzględnić trzeba zawsze ułożenie obszaru, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Duże znaczenie ma także to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Top