Antena satelitarna – co to takiego?

Chcesz kupić antenę SAT? Wejdź na telmor.pl.

Znaczna część z nas ma w swoim miejscu zamieszkania odbiornik telewizyjny. Mimo tego, że coraz częściej uprawiamy sport, lubimy czasem obejrzeć ciekawy film lub program w telewizji. By odbiór kanału telewizyjnego był możliwy, niezbędna okazuje się być posiadanie odpowiedniej anteny. Rewelacyjnie sprawdza się do tego antena SAT, którą obecnie można kupić bez żadnego problemu.

Antena SAT – czym naprawdę jest?

Pojęcie antena SAT oznacza nic innego, jak popularną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli co najmniej parę razy w ciągu życia. Jest to urządzenie z rzucającą się w oczy czaszą, która bardzo często nazywana jest talerzem. Ten typ anteny pozwala na odbiór sygnału nadawany przez satelity komunikacyjne. Sięgając po antenę satelitarną można w związku z tym odbierać nadal ogromnie popularną wśród Polaków telewizję satelitarną, która chętnie wygrywa u niektórych odbiorców z kablówką. Dzieje się tak dlatego, że kablówka nie wszędzie jest dostępna. Wyróżnia się parę typów anten satelitarnych. Zakupić można zatem anteny offsetowe, wieloogniskowe, paraboliczne i panelowe. Anteny SAT cechują się konkretnymi właściwościami – różnią się na przykład średnicą jaką posiada czasza. Na ten moment na ogół użytkownicy wybierają jednak modele mające średnicę od 18 do 35 cali. Anteny wykonane są tak, aby nie niszczały na skutek oddziaływania niekorzystnych warunków atmosferycznych. Sprawia to, że śnieg, deszcz, wysokie i niskie temperatury nie wpływają negatywnie na ich stan techniczny. Wysokiej klasy antena SAT będzie nam służyć długi okres czasu.

Co poza anteną SAT jest wymagane do odbioru telewizji satelitarnej?

Antena SAT nie jest wyłącznym elementem potrzebnym do tego, by bez trudu odbierać kanały. Oprócz niej należy również zaopatrzyć się w odpowiedni uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie odpowiednio umocowana we właściwej pozycji. Niezbędny jest również konwerter (dwupasmowy albo działający na osobnym paśmie), kabel koncentryczny oraz odbiornik satelitarny.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Top