Szalunki – bez nich wiele nie zbudujesz

W tym miejscu zamówisz szalunki Kraków.

Szalunki, zwane także deskowaniem, to tymczasowe konstrukcje pozwalające na wznoszenie murów budynków. Przeważnie używa się ich w przypadku wylewania murów z betonu – wówczas są one konieczne do tego, żeby stosownie je ukształtować i powstrzymać rozlewanie się mieszanki. Poza tym szalunki stosuje się także w trakcie stawiania obiektów murowanych, gdzie ich zastosowanie umożliwia przygotowanie przelotów na drzwi, okna i bramy. W tym artykule wytłumaczymy, z czego robi się współczesne szalunki i jak mogą nabyć je inwestorzy.

Z jakich materiałów wytworzone są szalunki?

Najdłużej znanym rodzajem szalunków jest struktura sporządzona z drewnianych desek ewentualnie mocnych sklejek połączonych ze sobą gwoździami, która po rozebraniu może zostać użyta powtórnie. Demontaż takich szalunków jest jednakże pracochłonny – wielu inwestorów i wykonawców stawia więc zastosowanie szalunków wielokrotnego użytku – struktur służących do błyskawicznego i łatwego składania oraz rozkładania. Tego typu szalunki wytwarza się ze sklejki, metalu bądź drewna, a także zestawiać dwa albo trzy surowce. Na ogół jednakże wykorzystuje się sklejkę – przeważnie z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a całą konstrukcję łączą głowice ze aluminiowe bądź stalowe, łączniki, narożniki i belki.

Wypożyczenie szalunków – kto powinien skorzystać?

Przedsiębiorstwa cyklicznie parające się pracami murarskimi dysponują własnymi szalunkami. Inaczej jest jednakże w przypadku inwestorów indywidualnych, którzy planują zamierzających wznieść pojedynczy obiekt i zespołów, które zazwyczaj oferują inne usługi. Kupno wszystkich modułów niezbędnych do skonstruowania szalunku nie byłoby odpowiedzialne finansowo . Znacznie mądrzejszym wyjściem będzie wynajem szalunków.

Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Top