Wszystko o zapięciach kolczyków

Srebrne kolczyki kupisz na www.bizutik.pl.

Szukając kolczyków trzeba zwrócić uwagę nie tylko na ich kształt, design oraz surowiec, z którego są wytworzone,, ale również na zapięcie. Poniżej zebraliśmy krótki spis często używanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to standardowe i najczęściej stosowane zapięcie w kolczykach. Jest mocne i nie nie ma potrzeby używania dodatkowo zatyczek, jak m.in. w sztyftach. Tego rodzaju zapięcie zapewnia duża wygodę noszenia i częstokroć jest używane w biżuterii art deco. Minusem bigla jest jego spory rozmiar.

Kolczyki bigle angielskie

Identycznie rozpowszechniony jak tradycyjny bigiel, jakkolwiek łatwiej go założyć, za sprawą odchylanej klapce z tyłu. Często używa się ich przy kosztownych modelach biżuterii.

Kolczyki klips

Wspaniałe rozwiązanie dla pań, które nie zdecydowały się na przebicie uszu. Współcześnie właściwie sporadycznie stosowane.

Kolczyki rybka

Praktycznie jest zakładać je w ciepłe dni, kiedy nie ubieramy odzieży z wysokim kołnierzem, czapeczek ani szalików.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w drobnych, z reguły złotych kolczykach. Łatwo się je zapina i nie wymagają zabezpieczającej zatyczki. Tego typu kolczyki wykorzystywane są nierzadko w biżuterii dla dzieci.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma nikłą szansę odpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do dokupienia. Takie kolczyki sprzedają się najczęściej. Bardzo dobrze sprawdza się w przypadku cyrkonii i małych kulek.

Kontakt z firmą:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Top