Srebrna biżuteria z kamieniami – ponadczasowy dodatek

Chcesz nabyć biżuterię? Kliknij tutaj.

Srebro to jeden z najczęściej używanych surowców na biżuterię. Niepowtarzalny wygląd – po wykonaniu starannych dekoracji – nadaje jej wyjątkowość, a osobie ubierającej taką ozdobę odpowiednią pewność siebie i lepszy nastrój. Bardzo ważnym elementem biżuterii srebrnej jest metoda zdobienia. Nierzadko, aby nadać sztuce unikatowy wygląd, używa się kamieni szlachetnych.

Najczęściej spotykane minerały wykorzystywane podczas zdobienia srebrnej biżuterii z kamieniami

Pewien rodzaj ludzi w kamieniach szlachetnych – poza walorami estetycznymi – widzi siły nadprzyrodzone oraz magiczne moce. Zdecydowanie najczęściej wykorzystywanym minerałem jest diament. Obok jego niespotykanego blasku, wyglądu oraz przejrzystości nie da się przejść bez emocji. Pilnuje on niezniszczalności związku oraz wierności. Na następnym miejscu rankingu popularności jest topaz. Błękitny, przezroczysty kruszec jest symbolem potęgi i siły, pomaga kończyć trudne problemy. Na pozycję w samej czołówce zasługuje także szmaragd, który dzięki zielonkawej poświacie należy do najpopularniejszych kamieni szlachetnych na świecie. Przynosi on niesamowitą witalność, a także posiada moce medyczne.

Jak ozdabiana jest srebrna biżuteria z kamieniami?

Wykorzystanie kamieni szlachetnych nie stanowi jedynej metody urozmaicenia wyglądu wszelkiego typu biżuterii ze srebra. Istnieje nieliczona ilość metod wykańczania biżuterii. Wśród nich są: oksydowanie, czyli sztuczne pozorne postarzanie srebra, lub grawerowanie, to jest wykonywanie tekstów i wzorów za pomocą rylców. Wszystkie te techniki wspaniale komponują się z kamieniami szlachetnymi, użytymi przy zdobieniu srebrnej biżuterii. Biżuterię ze srebra można nabyć w tradycyjnych sklepach, pomimo tego znacznie prościej można załatwić to w internecie.

Top