Prawie jak diament – biżuteria z cyrkoniami

Jeśli szukasz cyrkonii, skieruj się na ten adres.

W procesie zdobienia ozdób twórcy niezwykle często wykorzystują przeróżne kamienie szlachetne. Są one estetycznym dodatkiem, a automatycznie znacznie zwiększają cenę obrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest fakt, że dość wąska rzesza odbiorców jest w stanie pochwalić się najlepszymi skarbami w swojej biżuterii. Istnieją oczywiście także alternatywne sposoby dla przeciętnego człowieka.

Co to są cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie są kamieniami ozdobnymi niewystępującymi naturalnie w przyrodzie są produkowane w pełni sztucznie. Jest to prawie najlepsza alternatywa dla diamentów – z powodu praktycznie wyglądu nie do odróżnienia i zbliżonych właściwości. Przeważnie cyrkonia nie ma koloru, ale okazy z dodatkiem niestandardowych substancji mogą posiadać wszystkie odcienie lub nawet zmieniać się dzięki wpływowi światła. Ze względu na przytoczone cechy estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i Kosmos – wykorzystanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie są powszechnie stosowane w jubilerstwie, jako zdobienia biżuterii, mają one naturalnie też inne przeznaczenia. Wykorzystuje się je między innymi w celach medycznych (jako przejściowe wypełnienie zębów mlecznych), w przemyśle czy też do określania pH w ekstremalnych temperaturach. Swego czasu, dzięki posiadanym cechom wykorzystywane były nawet w takich działaniach, jak Rosyjskie programy kosmiczne. W przypadku, gdy interesuje nas unikatowa biżuteria z cyrkoniami, możemy kupić ją na przykład za pomocą internetu.

Top