Pierścionki z ametystami

Jeśli chcesz kupić ametysty, koniecznie sprawdź www.ametysty.com.pl.

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w kilkunastu innych krajach, np.: Japonii i Kanadzie. Ze względu na unikatową fioletową barwę, stał się niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym wykorzystywanym w branży jubilerskiej. Biżuterię z ametystem znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Kiedy zakładać biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu odegrała swoją wielką rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec dowiadujemy się już z Pisma Świętego. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystem, zaś w skarbcu watykańskim do tej pory leży pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można wkładać uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w tym połączeniu prezentuje się szczególnie imponująco.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst nazywany jest kamieniem harmonii. Dlatego też biżuterię z tym przepięknym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na piękny kolor i estetykę, ale także z z powodu jego właściwości. Część kobiet, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy okres czasu, zaczyna czuć spokój i zapomina o troskach. Na temat energii tego kamienia ozdobnego najlepiej wyrobić sobie własny pogląd.

Top