Duży wybór wisiorków srebrnych

Jeśli potrzebujesz srebrnych wisiorków, skieruj się tu.

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez jubilerów materiałów. Nie powinno być w tym jednak nic dziwnego – jest miękkie, doskonale się prezentuje, a także cechuje je ciekawy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej ochrony – metal ten okazuje się naprawdę czuły, przez co możemy uszkodzić. Jak zatem troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Wisiorki srebrne nie znoszą detergentów

Detergenty dla srebra okazują się szkodliwe. W kontakcie z nimi surowiec może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie wolno więc stosować ich do czyszczenia ozdób, a podczas prania ręcznego bezwzględnie musimy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Wisiorki srebrne – w czym je przechowywać?

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy wykorzystywać kuferki wyściełane od środka miękką tkaniną – unikniemy tak uszkodzenia. Srebro niezbyt dobrze reaguje też na kontakt z wodą i wysokimi temperaturami, które mogą sprawić, że straci kolory albo się odkształci. Przed włożeniem do kuferka kilku ozdób, powinniśmy przed tym owinąć je miękką szmatką lub wrzucić do foliowej torebki.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z solą, która świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału osad. Poza tym sprawdzą się również alkohol, białko jaja i specjalne preparaty. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy używać delikatnych szmatek – twarde potrafią porysować fakturę.

Top