Do czego nosić kolczyki i pierścionki z topazem mistycznym?

Więcej szczegółów o mystic topazie.

Wspaniały wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najważniejsze właściwości topazu mistycznego, od dawna cieszącego się dużym uznaniem entuzjastów ozdób. Choć z pozoru łatwo pomylić się, że to odmienny minerał, topaz mistyczny okazuje się naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne właściwości są skutkiem odpowiedniej technologii produkcji – prawdziwy topaz jest podczas niej wystawiany na wpływ gorąca i pokrywany cienką warstwą metalu ozdobnego. To z tego względu topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Barwy topazu mistycznego

Odcienie, jakie ma topaz mistyczny zależą zwłaszcza od kruszcu, którym jest pokryty. Szczególnie często widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje natomiast, iż topaz ma fioletowy kolor, niebieski zaś jest efektem rozgrzania kamienia bez jakichkolwiek dodatków. Doskonałe efekty daje obrabianie białego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Brazylii lub Azji.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak już napisaliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są wysoko cenione przez jubilerów. Chętnie stosują go więc do wyrobu wisiorków, kolczyków czy broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie jedynie do wieczorowych strojów – doskonale wygląda również na co dzień. Ważna jest również mnogość barw, dzięki której prościej możemy wybrać ozdoby do danego stroju.

Top