Cytryn – kamień kobiety sukcesu

Jeżeli szukasz kamienia, który rozproszy Twoją negatywną energię, wyeliminuje lęki i fobie oraz wzmocni pewność siebie, a także zapewni zawodowy sukces, warto zastanowić się nad zakupem biżuterii z cytrynem.

Czym jest cytryn?

Cytryn jest piękną i drogocenną odmianą kwarcu. Jak sama nazwa wskazuje charakteryzuje się on intensywnie żółtą barwą, którą zawdzięcza wtopionym w jego strukturę cząsteczkom wodorotlenku żelaza. Kolor ten można jednak w łatwy sposób modyfikować poprzez wygrzewanie cytrynu w odpowiedniej temperaturze, co sprawia, że wachlarz jego barw w jubilerstwie jest bardzo szeroki: od jasnożółtego po głęboką czerwień. Wyjątkowym przypadkiem jest połączenie cytrynu i innego kamienia szlachetnego – ametystu w jednolity kamień o dwukolorowej barwie fioletowo-żółtej. Uzyskamy w ten sposób ametryn, kamień niezwykły, posiadający wspaniały efekt barwny.

Wpływ cytrynu na codzienne życie

Ze względu na ogrom właściwości cytryn jest bardzo cenionym kamieniem szlachetnym. Uważa się go za kamień dobrobytu. Polecany jest szczególnie kobietom, których środowisko działania jest bardzo dynamiczne, pełne zmian oraz nowych wyzwań. Dodaje on pewności siebie, odwagi oraz otwiera umysł, przez co jest niezastąpionym dodatkiem podczas:

  • prowadzenia biznesu,
  • podejmowania decyzji finansowych,
  • rozmów biznesowych / rekrutacyjnych,
  • wystąpień publicznych.

Właściwości lecznicze cytrynu

Oprócz poprawy samopoczucia i polepszenia warunków finansowych, cytryn ma także szerokie spektrum zastosowań medycznych. Posiadanie biżuterii z tym kamieniem wspomaga:

  • pracę serca,
  • zdolności obronne oraz regeneracyjne organizmu,
  • poprawne wydzielanie insuliny, a co za tym idzie optymalną pracę trzustki,
  • funkcjonowanie wątroby oraz śledziony,

Ponadto, ułatwia zasypianie i zapewnia twardy, zdrowy sen.

Biżuteria z cytrynu a znak zodiaku

Kamień ten jest polecany przede wszystkim dla niezależnych kobiet spod znaku wodnika. Jednakże dobrze sprawdzi się również dla ambitnego byka, odważnej lwicy oraz pracowitej panny.

Źródło tekstu: https://blog.bizutik.pl/elegancka-bizuteria/cytryn-kamien-kobiety-sukcesu/

Top