Tabliczki informacyjne a bezpieczeństwo

Potrzebujesz tabliczek informacyjnych? Skieruj się tu.

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty normatywne dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Na co dzień możemy ich nawet nie dostrzegać, ale sprawiają one, że przestrzeń jest zorganizowana, a obiekty biurowe są bezpieczniejsze. Zobaczmy w takim razie jakiego typu tabliczki informacyjne są najczęściej stosowane oraz dlaczego są tak ważne.

Tabliczki informacyjne – również wewnątrz budynków

Najbardziej rozpowszechnione tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które oznaczają nieruchomości – wieżowce, obiekty przeznaczenia publicznego publicznej, urzędy, biura. Przyczyniają się do tego, że błyskawicznie dotrzemy na miejsce. Warto jednak nadmienić, że tabliczki informacyjne nie znajdują się wyłącznie na elewacjach nieruchomości, gdyż bardzo często można je też dostrzec w pomieszczeniach. To wielka grupa tabliczek, które z reguły poprawiają bezpieczeństwo i sygnalizują o zagrożeniach. Takie tabliczki ułatwiają znalezienie właściwego pokoju lub pracownika w ogromnych biurowcach – w budynkach rządowych przy wejściu znajdują się tabliczki z numerami referatów. Szukasz sekretarza czy wydziału finansowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to bez problemu. Podobnie ważne są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska urzędników, które umieszczane są przy drzwiach. Pamiętajmy, że tabliczki te mogą mieć wymienną treść.

Tabliczki informacyjne – informują gdzie są wyjścia ewakuacyjne

Tabliczki informacyjne są wszakże nakazywane przez odpowiednie akty prawne, nie zapominajmy więc o bezpieczeństwie. Informują gdzie znajdują się drzwi awaryjne, wyodrębniają strefy dla palących, komunikują o regułach korzystania z wind podczas pożaru. Za brak tabliczek informacyjnych grozi mandat, są też pracownicy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich rozmieszczanie. Tabliczki informacyjne produkowane są z trwałych surowców (np. PCV), niejednokrotnie są fluorescencyjne i można je szybko zamontować.

Kontakt z firmą:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]

Top